Akce

Vážení rodiče a milé děti,

přejeme vám všem ze srdce šťastné a veselé vánoční svátky, hlavně zdraví, štěstí a lásku, ať se vám všem daří a žijete spokojený život se svými rodinami.

Zároveň přejeme vše dobré a krásné do nového roku 2022.

Provoz mateřské školy končí v 16 hod dne 22.12.2021.Potkáme se ještě 23.12. v 15.50 hod u vánočního stromu na besídce. Kdo ví, že nemůže přijít, prosím řekněte to p. učitelce.

Znovu se ve školce sejdeme 3.1.2022. Mějte se krásně🙂

———————————————————————————————————————————————————

Váženi rodiče,

na pátek 17.12. 2021 dejte prosím dětem do školky jablko nebo pomeranč, párátka, sušené ovoce (rozinky, …), hřebíček,… Děkujeme:)

———————————————————————————————————————————————————-

Vážení rodiče,

dne 23.12.2021 proběhne BESÍDKA U VÁNOČNÍHO STROMU.

Začátek bude v 16 hod.

Prosíme, aby děti byly oblečené jako pastýři, v nějakém oblečení do hněda.

Sejdeme se u stromu 10 minut před zahájením.

Děkujeme😊

V případě jakýchkoli dotazů se neváhejte zeptat.

——————————————————————————————————————————————————————-

Vážení rodiče,

dne 3.12. 2021 v pátek proběhne ve školce MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA a ČERTOVSKÝ/ANDĚLSKÝ DEN. Děti mohou přijít v kostýmech.

Dále:

Plánovaný jarmark dne 12.12.2021 se nebude moci z pochopitelných důvodů uskutečnit. Děkujeme za pochopení.

Všem přejeme ze srdce krásný a poklidný nadcházející adventní čas.

———————————————————————————————————————————————————————–

Vážení rodiče,

Dne 16.11.2021 proběhne u mateřské školy PODZIMNÍ SLAVNOST, tímto vás všechny srdečně zveme😊.

Sejdeme se v 16.20 u školky. Pro děti budou připravena stanoviště se zábavnými úkoly, na cestu nám bude svítit lucernička a poté slavnost zakončíme na osvětlené zahradě školky, kde bude připraven teplý čaj a dýňová polévka. S programem vás seznámíme na začátku slavnosti. Těšíme se na vás😊Lucerničky si vyrobíme ve školce.

Na děti čeká odměna za splněné úkoly.

Pozn. Na společných akcích mateřské školy jsou podle Školního řádu za bezpečnost dětí zodpovědni jejich zákonní zástupci.


AKCE SETKÁNÍ SE SENIORY (viz níže ) SE NEKONÁ Z ROZHODNUTÍ OBCE!

Dne 19.11. 2021 proběhne v místním kulturním domě „Setkání se seniory“, kde naše školkové děti budou mít program.

Akce začíná v 16 hod, proto tam prosím děti přiveďte 10 minut před 16 hod. Sejdeme se před kulturním domem. Oblečte děti prosím do oranžového, stačí 1 kus oblečení. Program bude mít podzimní tématiku.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás obraťte.

————————————————————————————————————————————————————————————–

Školkovné vybíráme ve čtvrtek 4.11.2021 odpoledne.

Váženi rodiče,

dne 3.11.2021 proběhne v MŠ DÝŇOVÝ ORANŽOVÝ DEN. Dejte dětem prosím něco oranžového na sebe. Stačí 1 kus oblečení nebo ozdoba, náramek,… Děkujeme.

Vážení rodiče,

glazování našich krásných keramických výrobků, které jsme vytvořili minulý čtvrtek (7.10.),proběhne 21.10.2021 ve čtvrtek od 16 hod. Těšíme se:)

Vážení rodiče,

srdečně vás zveme dne 7.10. od 16 hod na tvoření s keramikou s naší p. keramičkou Lenkou Strakovou, téma podzim. Cena je 120 Kč/1 dítě. Těšíme se:)

Vážení rodiče,

ve středu 6.10.2021 od 9.15 hod proběhne beseda o druzích písma (klínové,…) s p. Bc. Blankou Veselou. Děti se zajímavou formou dozví, jak se vyvíjela různá písma, kdo je používal, apod.

Vážení rodiče,

v pondělí 27.9.2021 v 9.30 hod proběhne logopedická depistáž, p. Mgr. Jeřábek posoudí vývoj řeči u větších dětí, pokud se objeví odchylka od normy, budeme vás informovat. U menších dětí proběhne depistáž na žádost rodičů.

Vážení rodiče,

ZMĚNA TERMÍNU BESEDY! avizovaná beseda s PhDr. Pešovou proběhne ve čtvrtek 14.10.2021 v 16 hod ( původní termín 12.10. musel být nahrazen, paní doktorka má naléhavou pracovní povinnost). Děkujeme za pochopení:)

Vážení rodiče,

dne 12.10.2021 (úterý) proběhne beseda s PhDr. Pešovou z PPP Boskovice na téma „Předškoláci“. Začátek je v 16 hod. Srdečně jsou zváni (nejen) rodiče předškoláků. Na besedě se v závěru můžete ptát na vše, co vás na dané téma zajímá.

Těšíme se na vaši účast.

———————————————————————————————————————————————————————————

VÝLET ZA ZVÍŘÁTKY DO VELENOVA

Dne 30.6. 2021 půjdeme v 9 hod po svačince do Velenova za zvířátky k p. Blézlovi.

CELKEM NA VSTUPNÉ A AUTOBUS VYBÍRÁME 30 Kč.

Dejte dětem prosím batůžek s pitím a mlsem (ne čokoláda😊).Vrátíme se autobusem, příjezd v 11.35 hod.

——————————————————————————————————————————————————————————–

VÝLET MŠ😊

Dne 18. 6. 2021 v 8.00 hod vyjíždíme ze školky autobusem na výlet do Domu přírody u Skalního mlýna. Přiveďte děti prosím nejpozději v 7.40 hod.

Máme domluvený program s p. lektorkou na téma „Den s netopýrem“ zhruba od 9.00-11.50, poté pojedeme ve 12. 00 vláčkem k lanovce, která nás vyveze nahoru k autobusu. Svačinku a pití na cestu dětem zajistíme. Můžete jim dát do batůžku nějaký mls, jen ne čokoládu prosím😊

DŮLEŽITÉ: DEJTE DĚTEM PROSÍM OBLEČENÍ A OBUV DO TERÉNU, pláštěnku dle potřeby podle počasí.

Do školky se vrátíme na oběd do 13 hod. Děti po obědě budou jen odpočívat na polštářku na koberci u pohádky, nebudou spinkat na postýlkách. Můžete si děti vyzvedávat v časech, jak jste zvyklí. Svačinka bude trochu posunutá, zhruba o půl třetí.

Kalkulace výletu proběhne až po jeho skončení, dopředu tedy nic neplaťte, pak všechno vyúčtujeme.

Případné dotazy ráda zodpovím.                             Pěkný den! Markéta Blahová

——————————————————————————————————————————————————————————-

MEDOUŠKOVO DIVADÉLKO

V úterý 15.6. v 9.00 hod přivítáme v naší MŠ „MEDOUŠKOVO DIVADÉLKO“- pohádka „Princezna na hrášku“ – spojena s krátkým ceremoniálem k Rozloučení s naší předškolačkou. Cena za divadlo- je 50 Kč/dítě.

——————————————————————————————————————————————————————————–

Vážení rodiče,

dne 14. 6. 2021 v pondělí v 9.30 hod proběhne v MŠ fotografování dětí – firma Drápal. Více informací rádi podají pedagogové ve školce.

——————————————————————————————————————————————————————————–

Vážení rodiče,

v pondělí 10.5.2021 je podle informací z MŠMT znovuzahájen provoz mateřských škol už i v našem kraji, tak se těšíme, až se v pondělí znovu potkáme.:)

Provoz bude probíhat jako dříve-  provoz je od 6.25hod a v 8 hod 10 min se MŠ bude uzamykat, proto prosíme o včasné příchody. Prosíme rodiče, kteří půjdou pro své děti po obědě, aby přicházeli nejdříve v 12.15, po spinkání nejdříve v 14.30 hod.

Školkovné za květen budeme vybírat 12.5. odpoledne– děti, které chodí do MŠ od začátku května (děti rodičů z vybraných profesí dle MŠMT)- platí celou částku- 250 Kč.

  • děti, které přijdou do MŠ od 10.5.- 187 Kč za květen a za měsíc duben 0 Kč.

V pondělí uděláme dodatečně se všemi dětmi dárky pro maminky ke svátku, jinak v pondělí bude DUHOVÝ DEN, děti mohou mít jakékoliv barevné oblečení.

Děti už se nebudou v MŠ testovat; budou bez roušek jako doposud. Zaměstnanci roušky musí mít dle nařízení Ministerstva. Stejně tak rodiče v šatně.

V pondělí prosím doneste dětem potřebné oblečení a pyžamka. Přejeme pěkné jarní dny!

Vážení rodiče,

SBĚR PAPÍRU PROBĚHNE POD ZÁŠTITOU OBCE V PÁTEK DNE 28.5.2021 OD 15.50 HOD- 18.00 HOD.

Děkujeme všem, kteří přispějí.

Kolektiv MŠ

Vážení rodiče,

podle vládního nařízení vzhledem k vážné epidemické situaci se kromě stávajících opatření ve školství od 1. 3. 2021 uzavřely i mateřské školy (podle §16 odst. 9 školského zákona). Tato informace pochází z pátečního večera dne 26.2.2021. Všem rodičům byl zaslán informativní mail a kontakty na ředitelku pro případ potřeby. O dalším průběhu budete všichni informováni. Přejeme všem pevné zdraví a těšíme se na děti!:)

Vážení rodiče,

dne 12.2.2021 proběhne v MŠ karneval. Dejte prosím dětem masku nebo škrabošku.

Vážení rodiče,

v době jarních prázdnin od 22.2-28.2. bude provoz MŠ zabezpečen ve dnech 22.2, 23.2., 24.2.(po, út, st).

Ve čtvrtek 25.2. máme školení jako každý rok a v pátek 26.2. bude zavřeno.

Vážení rodiče,

v úterý 19.1.2021 půjdeme s dětmi sáňkovat na kopec za obchod. Dětem prosím dejte sáně nebo boby, lopatu či talíř, stačí 1 věc a prosíme podepsat.

Ve čtvrtek 21.1. půjdeme na delší vycházku do lesa zanést zvířátkům kaštany. Kdo chce, může donést mrkev nebo jablko. Prosíme, ať mají všechny děti oteplené oblečení. Děkujeme.

Vážení rodiče,

vzhledem k dalšímu nařízení vlády nemůže být shromažďován venku větší počet osob než je 6. S dětmi jsme plánovali průvod obcí 23.12. od 15 hod, udělali jsme dobroty a naučili se vánoční koledy, abychom si to všichni užili.  

Nechceme se této myšlenky vzdát, a proto průvod uskutečníme, jenom v jiném čase, a to v rámci školkovské odpolední vycházky dne 21.12. 2020. Kdo z vás rodičů si nepřeje, aby se děti této vánoční vycházky účastnili, vyzvedněte si prosím děti v ten den do 14.25 hod a zapište to na papír. Zapište se prosím i vy, kteří v pondělí nebudete dávat dítě do školky, ať zhruba víme.

Na vycházku se vydáme ve 14.30 hod, projdeme trasu, jak jsme uvedli dříve, a zhruba do 16 hod budeme zpět. Své děti si tedy vyzvedněte nejdříve v 16 hod ve školce.

Měníme plány, ale pouze reagujeme na nová nařízení.

Děkujeme za pochopení a přejeme vám krásný adventní čas!

——————————————————————————————————————————————————————————-

Od 23.12. 2020 (včetně) bude přes vánoční svátky provoz mateřské školy přerušen. Přivítáme vás znovu 4.1.2021.

Dále vás chceme informovat, že ve čtvrtek 14.1. 2021 v 8.30 hod přijede firma Prima Vizus vyšetřit dětem zrak. Jedná se o preventivní screeningové vyšetření. Zájemci se mohou napsat na papír na vnitřní stranu dveří do herny, prosím o vyplnění všech údajů.

Vyšetření stojí 150 Kč. Na nástěnce visí informativní letáčky, které jsou vám k dispozici. Peníze začneme vybírat začátkem ledna.

———————————————————————————————————————————————————————————

Vážení rodiče,

dne 7.12.2020 proběhne v naší MŠ andělský/čertovský den a zavítá k nám Mikuláš s čertem a doufáme i s andílkem. Můžete svým dětem dát nějaké kostýmy nebo jen čertí rohy či andělskou čelenku.

Dále vás chceme informovat, že v letošním roce z důvodu hygienických opatření nemůže proběhnout BESÍDKA U VÁNOČNÍHO STROMU, a protože bychom rádi navodili příjemnou vánoční atmosféru ve vesnici, bude se ve středu 23. 12. 2020 od 15 hod konat průvod dětí MŠ v kostýmech přes naši vesnici a budou zpívat vánoční písně. Nejedná se tedy o hromadnou akci. Kostýmy oblečte dětem prosím na bundy. Děkujeme za spolupráci.

Průvod půjde od mateřské školy, kde se s dětmi a rodiči ve 14.50 hod sejdeme, pak půjdeme na spodní konec, pak přes hráz směrem k hlavní silnici, kolem obecního úřadu, dále do nové ulice a pak zpět kolem řadové zástavby, dále k rodinným domům u firmy RIHO a potom ulicí nad kapličkou zpět k vánočnímu stromu, kde si děti převezmou rodiče v dobu, kterou ještě upřesníme. Nejdřív si trasu vyzkoušíme, jak to bude časově vycházet.

Pokud už teď víte, že se vaše dítě nemůže průvodu účastnit, řekněte nám to prosím.

MODRÝ DEŠŤOVÝ DEN

Ve čtvrtek 15.10.2020 proběhne v naší MŠ modrý dešťový den. Dejte dětem prosím něco modrého na sebe, stačí 1kus oblečení. Budeme vyrábět, hrát hry, cvičit, plnit různé úkoly. Děkujeme 🙂

Sběr papíru

Vážení rodiče, v pátek 6.11.2020 proběhne v naší školce sběr papíru v době od 16.00 hod do 18.00 hod. Sběrná místa budou tak, jako obvykle, u obchodu a školky. Více informací rádi podají pedagogové. Sběr probíhá pod záštitou obce. Peníze ze sběru použijeme na akce nebo hračky pro děti.
Děkujeme všem, kteří přispějí.

Dýňový oranžový den

Ve středu 23.9.2020 proběhne v naší MŠ dýňový oranžový den. Dejte dětem prosím něco oranžového na sebe, stačí 1 kus oblečení. Budeme dlabat dýni, vyrobíme z přírodnin nějakou dekoraci a budeme plnit úkoly.

Medouškovo divadélko

Dne 22.10. v 9 hod začne v naší školce představení Míček Flíček (Medouškovo divadélko). Cena je 50 Kč/1 dítě.

Uspávání broučků

V pátek 6.11.2020 dejte prosím dětem tykadla, budeme uspávat broučky, bohužel tentokrát bez rodičů kvůli protikoronavirovým opatřením. Pokud tykadla nemáte, nevadí.